Këngëtarja e njohur, Adelina Ismaili, i ka uruar kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin dhe nënkryetaren e LDK’së, Vjosa Osmanin, për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Ismaili ka thënë se gjithmonë iu ka besuar rrugëve të gjata, vendimeve të vështira e njërëzve që sakrifikojnë vetën për të tjerët.  

“Gjithmonë i kam besuar rrugëve të gjata. Vendimeve të vështira. Njerëzve që sakrifikojnë vetën për tjerët. Sot , ERDHI DITA të BESOj endrrën kosovare. Si nënë, grua, motër e bijë e Kosovës, ju falenderoj. Për shpresën e dhënë, për guximin e punën tuaj, për respektin ndaj votës sonë. Ju priftë e mbara, shëndeti e fati. Urime!”, ka shkruar Ismaili.

Gjithmonë i kam besuar rrugëve të gjata. Vendimeve të vështira. Njerëzve që sakrifikojnë vetën për tjerët. Sot , ERDHI…

Posted by Adelina Ismaili on Sunday, February 2, 2020
Share This