Radio Zëri

Zëri i muzikës shqipe me ne gjithmonë afër vendlindjes suaj

Kontakt

+4975657593897
   info@radiozeri.com

        

Çdo natë emisione

Winamp

Dëgjoni Radio’n në PC me Winamp

RealPlayer

Dëgjoni Radio’n në PC me RealPlayer

MediaPlayer

Dëgjoni Radio’n në PC me MediaPlayer
Fresh
Kështu po festohet në Prishtinë sot

Kështu po festohet në Prishtinë sot

Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët zgjodhën sheshet e Prishtinës për të festuar 12-vjetorin e pavarësisë. Ndryshe nga 12 vjet më parë, kur temperaturat shënonin deri në -16 gradë celsius, sot rrezet e diellit mundësuan që qytetarët të shijojnë më shumë këtë ditë....

read more
Kështu e uron kryeministri Albin Kurti pavarësinë

Kështu e uron kryeministri Albin Kurti pavarësinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar me anë të një video mesazhi 12 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Kurti ka deklaruar se Kosova sot është një hap prapa popullit të vet. “Shpresa e popullit është detyra jonë. Ne të gjithë kemi mospajtimet dhe...

read more
Si t’i zbardhni dhëmbët për pesë minuta!

Si t’i zbardhni dhëmbët për pesë minuta!

Ne harrojmë që shtëpitë tona janë plot me produkte që mund të na ndihmojnë të kemi një buzëqeshje të bukur. Prandaj se sot po u sjellim mënyra të zbradhjes së dhëmbëve në kushte shtëpie Çfarë ju nevojitet: xhinxher, kripë dhe limon. Grini një pjesë të vogël xhinxheri....

read more
Sa duhet të pini ujë në ditë?

Sa duhet të pini ujë në ditë?

Uji është i domosdoshëm për shëndetin. Ai nuk përmban as yndyrna, as kolesterol, as kalori. Por këto nuk janë arsyet e vetme përse njeriu duhet të pijë shumë ujë gjatë ditës. Uria dhe etja Shpërthimet e urisë dhe ato të etjes ngatërrohen lehtësisht, thonë ekspertët....

read more
Japonia lëshon pulla postare për xhudistët kosovarë

Japonia lëshon pulla postare për xhudistët kosovarë

Përveç sukseseve të mëdha që po i korrin nëpër gara ndërkombëtare, xhudistëve kosovarë tani u janë kushtuar edhe pulla postare. Shteti i Japonisë ka dizajnuar pulla postare me xhudistët kosovarë, si shenjë miqësie me Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i...

read more
Si duhet ta ruajmë fasulen?

Si duhet ta ruajmë fasulen?

Ruajtja në mënyrë të duhurë, është shumë e rëndësishme për ta ruajtur cilësinë dhe shijen e fasules. Nëse jekeni fasule të pjekur nga kopshti juaj, gjëja e parë të cilën duhet ta bëni është që ta pastroni dhe ta lini në diell tri ditë. Armiku kryesor i fasules është...

read more
Stuhia dimërore arrin në Austri

Stuhia dimërore arrin në Austri

Erërat e fuqishme rrëzuan shumë drunj, duke i bllokuar rrugët dhe binarët e trenave në Austri dhe në pjesën jugore të Gjermanisë. Reshjet e mëdha të shiut ditë më parë i përfshinë edhe disa shtete të tjera e më së shumti Britaninë e Madhe. Në Austri, qyteti i...

read more
Zyrtari i PDK-së kundër Kadri Veselit: Taksa duhet të hiqet

Zyrtari i PDK-së kundër Kadri Veselit: Taksa duhet të hiqet

Sekretari i PDK-së për Prishtinë, Bujar Cakolli, nëpërmjet rrejtit social në Facebook, shkruajti se duhet të hiqet taksa 100% e vendosur nga Qeveria Haradinaj. Këtë ai e arsyeton se është kërkesë e ShBA-ve e që të cilat duhet të realizohen duke pas parasysh miqësinë...

read more
Arrat luftojnë plakjen

Arrat luftojnë plakjen

Një studim i ri ka zbuluar se konsumimi i arrave lufton plakjen. Studiuesit nga Spanja dhe Kalifornia zbuluan se ngrënia e arrave nga të rriturit e shëndetshëm kishte pak efekt në funksionimin e tyre, ndërsa efekti më i madhe ishte tek të rriturit e moshuar që pinë...

read more
Violetë Kukaj nuk njihet, ndryshon komplet

Violetë Kukaj nuk njihet, ndryshon komplet

Violeta Kukaj është këngëtarja që u bë pjesë e skenës muzikore shqiptare para shumë viteve. Këngët e saj, që nga ato të parat dëgjohen e këndohen edhe në ditët e sotme. Violeta është tejet e përfolur sidomos për pamjen e saj. Ajo së fundi ka publikuar disa foto ku po...

read more
Podujeva shkon në zgjedhjet e jashtëzakonshme më 15 mars

Podujeva shkon në zgjedhjet e jashtëzakonshme më 15 mars

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në Komunën e Podujevës. Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në Komunën e Podujevës, bazuar në vendimin e presidentit Thaçi, do të mbahen më 15 mars...

read more
Vdes “Bilbili i Kosovës” Nexhmije Pagarusha

Vdes “Bilbili i Kosovës” Nexhmije Pagarusha

Raportohet se ka vdekur legjenda e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Familjarët njoftojnë se ka vdekur në moshën 86-vjecare ylli i muzikës shqip. Një familjare e saj ka publikuar një fotografi zie në profilin e saj në Facebook. “Zemër ike e qetë ashtu si edhe në...

read more
Mos gaboni t’i thani rrobat në radiatorë!

Mos gaboni t’i thani rrobat në radiatorë!

Tharja e rrobave brenda në shtëpi mund të rrezikojë shëndetin. Kështu thotë një studim i cili zhvillojë një hulumtim në një dhomë ku rrobat thahen pas larjes me një pastrues dhe zbutës, dhe është vërtetuar se ka shumë kimikate në ajër që janë shumë të rrezikshëm për...

read more
Mediat e huaja shkruajnë për Kryeministrin e ri

Mediat e huaja shkruajnë për Kryeministrin e ri

Kuvendi i Kosovës dje ka votuar pro Qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i VV’së. Mediat e huaja, ndër të tjera, shkruajnë se ky ka premtuar një qasje të vështirë ndaj dialogut me Serbinë. Mediumet më të njohura ndërkombëtare si Reuters, Euronews e The New York...

read more
Kush është kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti?!

Kush është kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti?!

Kuvendi i Kosovës sot votoi Qeverinë e re të Republikës së Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga kryeministri, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kuvendi, me 66 vota për  dhe 10 abstenime votoi Qeverinë Kurti, që ka 2 zëvendëskryeministra, 15 ministra dhe 33...

read more
Rakiq: Nuk e votojmë Qeverinë, i besojmë vetëm Beogradit

Rakiq: Nuk e votojmë Qeverinë, i besojmë vetëm Beogradit

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar të dielën në Beograd pas konsultimeve me Qeverinë e Serbisë së subjekti politik që ai përfaqëson është ftuar vetëm njëherë në konsultime për Qeverinë e re të Kosovës. “Kemi mësuar nga mediat se është arritur njëfarë...

read more
Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare!

Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare!

Kur gjithçka po dukej se po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovë ka eskaluar pasdite. Kandidatja për Kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, është përplasur me krerët e partisë rreth mënyrës se si kanë vendosur t’i ndajnë resorët qeveritare....

read more
Më në fund arrihet marrëveshja e madhe e koalicionit VV-LDK

Më në fund arrihet marrëveshja e madhe e koalicionit VV-LDK

Takimi i LDK dhe VV ka filluar ka rezultuar me marrëveshje mes tyre Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Në...

read more
Sa kosovarë jetojnë në Zvicër?

Sa kosovarë jetojnë në Zvicër?

Në fund të vitit 2019 në Zvicër kanë jetuar 2 milionë e 111 412 të huaj. Nga ky numër, 323.683 janë shtetas të Italisë, 309.388 nga Gjermania, 262.926 nga Portugalia, 139.646 nga Franca dhe 113.800 nga Kosova Në vitin 2019, në Zvicër kishin migruar 140 554 persona,...

read more
Këto janë ushqimet që e shkaktojnë kancerin

Këto janë ushqimet që e shkaktojnë kancerin

Ushqimet e shpejta dhe me shumë sheqer mund të shkaktojnë kancerin. Andaj sot po ju sjellim një listë me ushqimet kancerogjene që ju duhet të ti ndaloni: Pijet me gaz– Ndër pijet më të rrezikshmëri jo vetëm pse përmban shumë sheqer por edhe nga ngjyra karamele e saj....

read more
Në Shqipëri kultivimi i kanabisit rritet me 1200%!

Në Shqipëri kultivimi i kanabisit rritet me 1200%!

NewEurope: Në Shqipëri kultivimi i kanabisit rritet me 1200%, fitimi i trafikantëve 6 miliardë Euro në vit Nga Elena Pavlovska, NewEurope Kultivimi i kanabisit në Shqipëri rritet me 1.200% në vitin 2019, duke ngritur pyetje të reja në lidhje me aftësinë e Tiranës për...

read more
Arrihet progres në bisedimet VV-LDK, pritet sot marrëveshja?

Arrihet progres në bisedimet VV-LDK, pritet sot marrëveshja?

Nga Lëvizja Vetëvendosje dhe nga Lidhja Demokratike e Kosovës mësohet se janë më afër se kurrë arritjes së një marrëveshjeje për formimin e një koalicioni për bashkëqeverisjen e vendit. Gjatë ditës së premte “është arritur progres” në bisedimet mes partisë që doli e...

read more
A do e votojë AAK qeverinë Kurti?

A do e votojë AAK qeverinë Kurti?

Sot, u mbajt mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku u caktua seanca për votim të qeverisë, më datë 3 shkurt. Në këtë mbledhje Aleanca u përfaqësua nga deputeti Ali Berisha. Deputeti Berisha, duke shprehur qëndrimin e Aleancës lidhur me seancën e thirrur për të...

read more
Truri ynë e ka butoni “Delete”?!

Truri ynë e ka butoni “Delete”?!

Tani mund të fshini momentet që nuk dëshironi nga truri juaj pasi “buttoni” ndodhet aty! Ekspertët e quajnë këtë hile mendore “synaptic pruning,”, por “Fast Company” e quajti atë një buton “fshirje” për pak kohë. Pra, si funksionon? Imagjinoni trurin tuaj si një...

read more
Gëzim Kelmendi: Pas VV-së do të vijmë ne në pushtet?!

Gëzim Kelmendi: Pas VV-së do të vijmë ne në pushtet?!

Ish-deputeti Gëzim Kelmendi, ka deklaruar se pas Lëvizja Vetëvendosje, në pushtet do të vije partia e tij, Fjala. Këto deklarime i ka bërë përmes një shkrimi në Facebook, ku i ka thënë kreut të PDK-së, Kadri Veseli se shqiptarët e kanë njëfarë rendi “Kryetari i PDK-së...

read more
Koronavirusi arrinë në Gjermani

Koronavirusi arrinë në Gjermani

Gjermania e ka identifikuar rastin e parë të infektimit me koronavirus, duke i shtuar shqetësimet për përhapjen e tij në Evropë. Ministria Rajonale e Shëndetësisë në Bavari njoftoi në orët e vona të së hënës se pacienti është një burrë nga qyteza Starnberg, e cila...

read more
WOW-Beyonce me fustan të Valdrin Sahitit!

WOW-Beyonce me fustan të Valdrin Sahitit!

Këngëtarja e famshme botërore, Beyonce, ka shkëlqyer me fustanin e dizajnerit kosovar, Valdrin Sahiti. Beyonce dhe bashkëshorti i saj, Jay Z kanë marrë pjesë në Clive Davis pre-Grammy Gala në fustanin e kuq të satenit, duke shfaqur format e saj të mrekullueshme të...

read more
VV udhëheq Qeverinë, LDK Parlamentin?!

VV udhëheq Qeverinë, LDK Parlamentin?!

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë se Vetëvendosje duhet të udhëheq me Qeverinë e Kosovës kurse Partia e themeluar nga Ibrahim Rugova duhet të udhëheq me Parlamentin. “Një ndarje e drejtë dhe e balancuar e pushtetit mbi parimet e mirëbesimit do të bënte që...

read more

Sponsors

Reklama juaj Këtu

Share This