Dy vjet nga formimi i Ushtrisë së Kosovës

Dy vjet nga formimi i Ushtrisë së Kosovës

Parlamenti i Kosovës me 106 vota pro dhe një abstenim, dy vjet më parë miratoi tri ligjet që e ndryshojnë mandatin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri të Kosovës, por pa iu ndërruar emri. Ligjet e miratuara ishin Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes,...

read more

vendos reklamen tuaj këtu

Kriminelët vjedhin kamionin me PlayStation 5

Thuhet se ka pasur 27 sulme të këtij lloji në Britaninë e Madhe këtë vit. Bandat kriminale në Mbretërinë e Bashkuar vjedhin tastierat PS5 nga kamioni në lëvizje. Si rregull, ata hipin mbi çatinë e makinës së tyre dhe futen në kamionin që mbante PS5.Ky marifet njihet...

OnePlus 9 vjen me dizajn të ri dhe Snapdragon 888

OnePlus 8T është ende i freskët në treg, por kompania kineze nuk duket se është duke pushuar kur bëhet fjalë për prezantimin e trashëgimtarit tjetër. Me sa duket, një nga rrjedhjet e para të OnePlus 9 është shfaqur përsëri, duke treguar pajisjen nga pothuajse të...

Miliona përdorues të iPhone raportojnē pēr probleme me pranimin e mesazheve dhe njoftimeve nē telefon

Siç ēshtē raportuar sē fundmi, seria e re e iPhone 12 e Apple po vuan nga disa çështje dhe probleme shqetësuese, por më e keqja ēshtē se tani po thuhet se kēto telashe janë përhapur në shumë më tepër modele tē iPhone, raporton Forbes. I raportuar për herë të parë si...

Sulmohet Thesari i SHBA-së, hakerët e mbështetur nga një qeveri e huaj vjedhin informata

Një grup i sofistikuar i hakerëve i mbështetur nga një qeveri e huaj vodhi informacione nga Departamenti i Thesarit i SHBA dhe nga një agjenci amerikane përgjegjëse për të vendosur politikën rreth internetit dhe telekomunikacionit, sipas njerëzve të njohur me këtë...

A janë WiFi-të publike të rrezikshme?

Kushdo që lidhet me një WiFi publike, duhet t’i kushtojë vëmendje disa pikave në interes të sigurisë. Ju jeni në lëvizje dhe doni të bëni disa gjëra shpejt në internet. Por lidhja e internetit me celular në telefonin tuaj është e dobët. Andaj, para se të përdorni një...

Kriminelët vjedhin kamionin me PlayStation 5

Thuhet se ka pasur 27 sulme të këtij lloji në Britaninë e Madhe këtë vit. Bandat kriminale në Mbretërinë e Bashkuar vjedhin tastierat PS5 nga kamioni në lëvizje. Si rregull, ata hipin mbi çatinë e makinës së tyre dhe futen në kamionin që mbante PS5.Ky marifet njihet...

read more

OnePlus 9 vjen me dizajn të ri dhe Snapdragon 888

OnePlus 8T është ende i freskët në treg, por kompania kineze nuk duket se është duke pushuar kur bëhet fjalë për prezantimin e trashëgimtarit tjetër. Me sa duket, një nga rrjedhjet e para të OnePlus 9 është shfaqur përsëri, duke treguar pajisjen nga pothuajse të...

read more

Dy vjet nga formimi i Ushtrisë së Kosovës

Parlamenti i Kosovës me 106 vota pro dhe një abstenim, dy vjet më parë miratoi tri ligjet që e ndryshojnë mandatin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri të Kosovës, por pa iu ndërruar emri. Ligjet e miratuara ishin Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes,...

Murati kërkon të bëhen ndryshime kushtetuese që presidenti të zgjidhet me votat e qytetarëve të Kosovës

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka folur për zgjedhjen e presidentit të vendit, për të cilën sëfundi është debatuar shumë mes pozitës dhe opozitës. Në një shkrim në Facebook Murati ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese se dy herët e para të votimit...
Tiranë

Policia në Tiranë shpërndan protestuesit te kryeministria, shoqërohen disa persona

Protestuesit kanë vendosur të largohen nga Kryeministria në Tiranë dhe pasi qëndruan aty për disa minuta ata kanë rinisur marshimin. Ata tashmë janë te drejtoria e Policisë Tiranë.Aty policia e cila ka krijuar një gardh me efektivë, është përpjekur t’i ndalojë ata me...

Kriminelët vjedhin kamionin me PlayStation 5

Thuhet se ka pasur 27 sulme të këtij lloji në Britaninë e Madhe këtë vit. Bandat kriminale në Mbretërinë e Bashkuar vjedhin tastierat PS5 nga kamioni në lëvizje. Si rregull, ata hipin mbi çatinë e makinës së tyre dhe futen në kamionin që mbante PS5.Ky marifet njihet...

OnePlus 9 vjen me dizajn të ri dhe Snapdragon 888

OnePlus 8T është ende i freskët në treg, por kompania kineze nuk duket se është duke pushuar kur bëhet fjalë për prezantimin e trashëgimtarit tjetër. Me sa duket, një nga rrjedhjet e para të OnePlus 9 është shfaqur përsëri, duke treguar pajisjen nga pothuajse të...

Miliona përdorues të iPhone raportojnē pēr probleme me pranimin e mesazheve dhe njoftimeve nē telefon

Siç ēshtē raportuar sē fundmi, seria e re e iPhone 12 e Apple po vuan nga disa çështje dhe probleme shqetësuese, por më e keqja ēshtē se tani po thuhet se kēto telashe janë përhapur në shumë më tepër modele tē iPhone, raporton Forbes. I raportuar për herë të parë si...

Sulmohet Thesari i SHBA-së, hakerët e mbështetur nga një qeveri e huaj vjedhin informata

Një grup i sofistikuar i hakerëve i mbështetur nga një qeveri e huaj vodhi informacione nga Departamenti i Thesarit i SHBA dhe nga një agjenci amerikane përgjegjëse për të vendosur politikën rreth internetit dhe telekomunikacionit, sipas njerëzve të njohur me këtë...

Bulliqi kërkon lirimin e dy qytetarëve të arrestuar nga policia serbe: Ishin në territorin e Podujevës

Kreu i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka kërkuar lirimin e dy personave të arrestuar nga policia serbe, duke thënë se ky veprim është i papranueshëm. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se personat, njëri prej tyre këshilltar komunal, janë arrestuar në...

A janë WiFi-të publike të rrezikshme?

Kushdo që lidhet me një WiFi publike, duhet t’i kushtojë vëmendje disa pikave në interes të sigurisë. Ju jeni në lëvizje dhe doni të bëni disa gjëra shpejt në internet. Por lidhja e internetit me celular në telefonin tuaj është e dobët. Andaj, para se të përdorni një...

Ramush Haradinaj feston ditëlindjen, kështu e uron Anita

Ramush Haradinaj dje festoi ditëlindjen, me këtë rast mori urime të shumta. “Sot pranova mesazhe të panumërta urimi nga miq, kolegë, bashkëluftëtarë, e bashkudhëtarë, të cilat më gëzuan shumë dhe e bënë më të bukur kremten e ditëlindjes sime.Në pamundësi që t’i...
Share This